Наступний опалювальний період в Україні обіцяє бути не менш виснажливим, ніж попередній. Масштабна підготовка енергетичної інфраструктури вже офіційно стартувала. Про це на Конференції з питань відновлення України повідомив Денис Шмигаль.
Стратегія підготовки інфраструктури
Запевнення посадовця щодо стійкості системи базуються на щільній співпраці з іноземними союзниками. Ситуація залишається вкрай напруженою. Загальний план захисту включає декілька фундаментальних кроків:
- Генерація. Окрім реанімації 10 ГВт потужностей, створюють 3 гігавати нових об’єктів, що працюватимуть автономно та стануть менш вразливими до ворожих ударів.
- Захист. Активно зводять багаторівневі фортифікаційні системи для енергооб’єктів та нарощують щільність протиповітряної оборони.
- Переговори. Київ вимагає від партнерів посилення санкцій проти РФ, аби економічно послабити агресора та стимулювати його до діалогу.
Я впевнений, що всі ці заходи допоможуть нам вистояти наступної зими. Незалежно від того, чи буде це зима під час війни, чи війна вже припиниться, ця зима буде складною, і ми повинні бути до неї готові.
Координація дій відбувається спільно з Єврокомісією та Фондом підтримки енергетики. Це критично важливо. Напередодні успішно завершилася чергова зустріч у форматі “Енергетичний Рамштайн”.







